05.10.2019 – III Spotkanie Wielkopolskich Kapslarzy

W sobotę 5 października odbyło się w Multi Tap – Dom Piwa trzecie już Spotkanie Wielkopolskich Kapslarzy. Organizatorami Spotkań Wielkopolskich Kapslarzy są Dariusz Olech kolekcjoner birofilii, Piotr Olszewski kolekcjoner oraz właściciel Multi Tap Dom Piwa, a także Aleksandra Piątkowiak kolekcjonerka kapsli oraz Rafał Knaflewski kolekcjoner birofilii.
Już po raz drugi gościliśmy w Multi Tap – Dom Piwa, który sprzyja osobom pozytywnie zakręconym na punkcie birofilii. Jak sama nazwa wskazuje miejsce to tworzy domowy klimat podczas niezliczonych spotkań przy piwie, długich rozmów czy wymian kolekcjonerskich. Domowego klimatu dodaje muzyka rockowa, która sączy się z głośników. Oprócz wielu wymian kapslowych oraz wielu kapsli, które zmieniły swoich właścicieli, również etykiety znalazły swoje miejsce.
O rosnącym zainteresowaniu Wielkopolskim spotkaniami może świadczyć liczba osób, które w to sobotnie popołudnie znalazło szczęśliwa drogę do “naszego domu”. Oprócz wielu kolekcjonerów odwiedzili nas również Marian Bochyński, który reprezentuje Wielkopolski Klub Kolekcjonerów “Kozieł”, jak również jest organizatorem giełd w Grodzisku Wielkopolskim, Maciej Łukaszczyk organizator poznańskich giełd birofilistycznych, właściciel sklepu “Świat Piwa” oraz Muzeum Piwa. Do tego grona dołączyli również Michał Grossmann główny piwowar w Nowy Browar Szczecin oraz Krzysztof Kania z Podkarpackiego Klubu Birofilów i Leszek Janiszewski – Wrocławscy Birofile.
Spotkanie było również okazją do rozmów przy nie zawsze złocistym trunku. A wybierać można z kilkudziesięciu gatunków piwa, warzonych przez browary craftowe, rzemieślnicze czy domowe. Odbyły się również degustacje kilku piw specjalnych uwarzonych przez domowych piwowarów. Na specjalną uwagę zasługuje tu m.in. piwo uwarzone z wędzoną makrelą.
Ale to nie był koniec atrakcji. Jako że to spotkanie m.in. kolekcjonerów kapsli każdy z uczestników spotkania otrzymał okolicznościowy kapsel oraz przypinkę, a także szklankę do piwa.
Za nami dopiero trzecie Spotkanie Wielkopolskich Kapslarzy a frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania. Takiej liczby kolekcjonerów chyba nikt się nie spodziewał. Całe spotkanie odbyło się w radosnej i przyjacielskiej atmosferze stając się zarazem lokalnym świętem piwa oraz kolekcjonerstwa birofilii.
Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu lub giełdzie w Poznaniu 😀
Pozdrawiam
Michał Stodolny (Bronek) 😀